BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Vizitinių kortelių įteikimo ir priėmimo etiketas

Kai kam nors duodate savo vizitinę kortelę, Jūs tarsi pristatote save popieriuje. Vizitinė kortelė yra prezentacija, parodanti, kas Jūs esate, tad būkite tikri, kad kortelė yra nesugadinta ir daili. Juk neinate į susitikimą ar konferenciją neišlygintu kostiumu, ar ne?

Savo vizitinės kortelės pristatymas
Visada laikykite kortelę dešinėje arba abiejose rankose. Niekada (ir aš tikrai turiu omenyje NIEKADA) nedalinkite savo vizitinių kortelių tarsi žaistumėte pokerį. Jeigu keliaujate verslo reikalais, tuomet apsaugosite save nuo sumaišties ir keblumų naudodami šią taisyklę. Kai kuriose šalyse savo vizitinės kortelės davimas kairėje rankoje yra itin rimtas įžeidimas. Žiūrėkite žmogui į akis ir šypsokitės, kai duodate savo kortelę. Tai ne tik rodo gerą etiketą, bet ir tai, jog esate iš tikrųjų susidomėjęs žmogumi.

Vizitinės kortelės priėmimas
Kai Jums duodama vizitinė kortelė, priimkite ją tokiu būdu, kokiu ji buvo pristatyta - dešine arba abiejomis rankomis. Skirkite kelias akimirkas kortelės perskaitymui, pakomentavimui ir paaiškinimų gavimui prieš padedant ją į šoną.

Niekada nesidėkite vizitinės kortelės į užpakalinę kelnių kišenę ir nesisėskite ant jos. Visuomet laikykite savo vizitines korteles atskirame skyrelyje ar dėkliuke. Kai grižtate į biurą, kaip įmanoma greičiau užsirašykite ant kortelės esančius duomenis. Juk tikrai bus nemalonu antrą kartą asmens prašyti vizitinės kortelės. Tai didelė etiketo klaida.

Vizitinės kortelės yra atpažįstamos tarptautiniu mastu ir pristato asmens kontaktinę informaciją, tad būkite tikri, kad savo rankoje laikote tikrai gerą pagalbininką.
Jeigu keliaujate verslo reikalais, prieš išvykdami truputį pasidomėkite tos šalies etiketu. Etiketo taisyklės, pavyzdžiui, Didžiojoje Britanijoje yra kur kas laisvesnės nei Japonijoje. Verslo etiketo suvokimas leis Jums jaustis patogiai ir padės sukurti didesnį pasitikėjimą kuriant verslo santykius.

Patiko (0)

Rodyk draugams

komentarai (2) | “Vizitinių kortelių įteikimo ir priėmimo etiketas”

  1.   vizitiniu spausdinimas rašo:

    Vizitiniu korteliu gamyba tik nuo 3.5 eur uz 100 vnt. Ar gali buti pigiau? Atsiusk savo sumaketuota kortele, jei neturi, sumaketuosime ir atspausdinsime.

  2.   Rita rašo:

    Labai įdomi informacija! Niekada negalvojau, jog vizitinių kortelių mainai turi tiek daug niuansų! Visada galvojau, jog tiesiog apsikeiti kortelėmis ir visikas… Tikrai naudinga!

Rašyk komentarą