BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Verslo pradžia - močiutės sėkmės istorija

Anita Crook, būdama jau beveik 60 metų amžiaus tikrai nemąstė apie jokį verslą. Tačiau jos patogios rankinės idėja pradėjo plėtotis, pietų Karolinos valstijoje gyvenanti močiutė tapo milijoniere.

Būdama jau 59 metų amžiaus Anita C. visiškai negalvojo apie jokį verslą. Tačiau jau būdama 60-ies metų ji tapo įmonės valdytoja ir po dar 4 metų multimilijoninės kompanijos savininke, gaminanti patogius moteriškus rankinukus, kur visi daiktai turi savo vietą - tai Pouchee®.

Anitos sėkmės priežastis yra tai, jog mintis tiesiog suveikė pagal seną taisyklę - rask rinkoje nišą ir užpildyk ją. „Tai buvo vienas iš tų dalykų, kurie atsitinka, kai mažiausiai tikiesi“, aiškino Anita.

„Vienais metais mano sūnus Šv. Kalėdų proga padovanojo šaunią rankinę. Tai buvo prabangus rankinukas, tačiau pastebėjau, jog jame nėra reikalingų skyrelių, kišenėlių mano daiktams, todėl aš nežinojau, kaip pasakyti savo sūnui, jog tikriausiai niekada nenešiosiu šio daikto. Taigi taip gimė mintis, jog jeigu aš galėčiau perdaryti tą rankinuką, tai pradėčiau ir naudoti jį.“

Anita niekaip negalėjo rasti rinkoje tokio rankinuko, kurio vidinę struktūrą būtų galima sudėlioti taip, kad daiktai būtų talpinami patogiai, juos rasti būtų lengva. Štai čia ir atsirado keletas pabandymų tai sukurti. Sukurti tokį dizainą ir vidinę struktūrą, kuri leisti sutalpinti daiktai protingai. Taip atsirado Pouchee - specialiai tam moteriškam „susistemintam“ rankinukui. Taigi išorė skirta dažnai prisireikiantiems daiktams kaip monetoms, akinių nuo saulės, mobilaus telefono, kreditinių kortelių, raktų ir t.t. O piniginės-rankinės viduje: vieta lūpų dažams, mažam prožektoriui, užsegamos kišenės smulkmenoms. Viskas kompaktiška, racionaliai ir sistemiškai sudėliota.

Tačiau buvo viena problema. Visos šios idėjos buvo tik eskizuose - popieriuje. Anita nemokėjo siūti. Tačiau surado draugę, kuri pasiuvo prototipą. Moteris netrukus sulaukė pasiūlymo iš vieno JAV brokerio, kad tokių rankinukų galima pigiai pasigaminti Kinijoje.

„Toliau aš žinojau tik tiek, jog rankose turiu kelis pavyzdžius ir jau laukiu 2000 vienetų Pouchees iš Kinijos“, sako Anita.

Toliau sekė kitas, daugiau baimės Anitai kėlęs veiksmas- surasti klientūrą. Jos tikslinė auditorija buvo klientai, kurie dairosi kažko įdomaus dovanų parduotuvėse, smulkių niekučių prekybos vietose. Būtent ten Anita pradėjo siūlyti savo prekę, kaip netradicinį, išskirtinį produktą.

„Pardavimas tikrai nėra mano arkliukas“. „Pamenu, kaip drebančiu balsu ir su baime akyse aš ėjau iš parduotuvės į parduotuvę ir siūliau pardavinėti mano mažą Pouchee rankinę. Bijojau, jog atmetus mano kūrinį, aš neišbėgčiau verkdama.“

Nepaisant jos baimių, Anita praverinėjo dešimtis durų sėkmingai sudarydama kontraktus. Buvo netgi taip, jog net nespėjus atvykti kroviniui iš Kinijos, visi 2000 rankinukų jau buvo parduoti. Tada užsakymas išaugo iki 5000, vėliau dar.

Pirmaisiais metais ji laikė produktus ir vystė verslą savo name, garaže ir viską darė pati. Ji buvo dizaineris, vadybininkas, pakuotojas ir vadovas viename.

Dabar tai daugiau nei 2000 jos produkciją pardavinėjančių parduotuvių JAV ir kitur tinklas.

„Didžiausias iššūkis man buvo išmokti kontroliuoti visus užsakymus ir vesti inventorizaciją. Verslas augo po 45 procentus per metus, netgi ir dabar išlieka panašiai. Nežinau, kaip tai galima būtų suplanuoti iš anksto. Aš pamenu, kai vieną Rugpjūtį surašinėjau rankines, kurių turėjau pilnas lentynas iki pat lubų. Tada pagalvojau, ar aš tiek daug kada nors parduosiu. Tačiau atėjo Rugsėjis ir pardavimai lyginant su praeitų metų laikotarpiu išsaugo net 107 procentais.“

Taupydama verslininkė prekes užsakinėjo trimis mėnesiais iš anksto ir plukdė jas laivu. Tačiau išaugus paklausai, ypač Kalėdiniu laikotarpiu, ji pradėjo skraidinti prekes lėktuvu.

Viena iš dažniausių naujųjų verslininkus užpuolančių blogybių yra apyvartinių lėšų trūkumas. Laimei, Anitai pavyko to išvengti. Ji savo verslą pradėjo iš santaupų (apie 10000 $) ir iš anksto atsidarė kreditinę sąskaitą paskoloms gauti. Tačiau jų nė neprireikė.

„Pradėti verslą jau pagyvenus yra privalumas, nes tu jį pradedi būdamas patyręs ir matęs gyvenime visko. Aš žinojau, jog švaistymams neturiu nei laiko, nei pinigų, todėl viską dariau pati iki kol galėjau. Gavus nemažai pelno nebėgau pirkti prabangaus biuro ir prašmatnių baldų. Netgi dabar mūsų kontora yra skirta tik tam tikroms funkcijoms atlikti, o ne prašmatnybei ar puikybei demonstruoti.“

Dirbti gudriai, kiek įmanoma be paskolų - tai dvi pagrindinės Anitos strategijos, kurios davė puikų milijoninius kontraktus aptarnaujantį verslą. Kita strategija- duoti rinkai vis naujų modelių ir dizainų prekių.

„Mes nuolatos atnaujiname savo prekių katalogą. Mes norime būti visuomet „naujoviški“. Mes negalime pardavinėti jau pasenusius Pouchees produktus. Jeigu nori, jog užsakymai augtų, privalai duoti vis kažką naujo.“
Tai gali būti daug kas, nuo skirtingų fabrikų ir gamyklų darbo, pakeitimui pačių kišenėlių dydžių, spalvų ir jų išsidėstymo iki individualių pačių klientų įnorių tenkinimo.

„Mes gavome prašymą padaryti kažką tokio, kad mažesnį Pouchee būtų galima nešioti didesnėje Puouchee rankinėje. Taip pradėjome galvoti, ką galime pasiūlyti ir netrukus pagaminome truputį didesnę rankinę su išorine pinigine kreditinėms kortelėms ir vidine kišene Blackberry ar kitam telefonui laikyti.“

Anitos patarimas naujiems verslininkams?

Nepaskęsti kredituose ir „nebūti svarbiausiu ir didžiausiu savo rinkos segmente“. Reikia rinką išbandyti, patikrinti ir mokytis. Turite dirbti ir su viešaisiais ryšiais, kad mano vardas taptų žinomas. Tai irgi svarbu, tačiau tam turi ateiti laikas. Pradžioje reikia mokytis ir žiūrėti, ar rinka pasiruošus priimti tavo prekę, priešingu atveju tavo bandymas gali brangiai kainuoti.“

Straipsnio rėmėjas - Finansų sprendimai. Finansų sprendimai teikia įmonių steigimo, finansų valdymo ir buhalterinės apskaitos paslaugas.

Patiko (0)

Rodyk draugams

komentarai (2) | “Verslo pradžia - močiutės sėkmės istorija”

  1.   logistikos kompanijos Vilniuje rašo:

    Versle sunkiausia yra pati pradžia, kaip išmokti viską kontroliuoti iš pradžių vienam ir nepalūžti. Ši istorija tikrai davė patarimų siekiant savų tikslų ir pildant svajones :)

  2.   Imones ikurimas rašo:

    Absoliučiai puikus ir pozityvo pilnas straipsnis, kuriame galima įžvelgti kelis patarimus. Įmonę įkurti nėra sunku, sunku išlikti rinkoje konkurencingu, todėl geriausia rinktis tą nišą, kuri nėra užpildyta.

Rašyk komentarą