BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Knygos, kurias norėčiau parašyti

Kaip aš mėgstu skaityti! Knygos visada padeda atrasti kitokį, įdomesnį, subtilesnį ir gražesnį pasaulį. Pasaulį, kuris gali būti gražesnis nei mūsiškis arba atvirkščiai – kur kas labiau skaudinantis. Ir kaip man liūdna matyti, kad vis daugiau žmonių jų nebeskaito… Juk tai dalykas, kuris pažadina tavo vaizduotę kaip niekas kitas. O šį dalyką aš jau žadinau nuo vaikystės ir turiu tikrai gerą. Galbūt dėl to man ir kyla įvairiausių netikėtų minčių, kurioms aplinkiniams gali pasirodyti beprotiškos ar keistos.

Vakar vakare, gulėdama lovoje, mąsčiau. Ir kilo mintis: mėgstu rašyti, tad kas būtų, jeigu parašyčiau knygą? Ir apie ką rašyčiau? Buvo nemažai padrikų minčių, kurias pasistengsiu sudėlioti.

Maisto ruošimas. Taip, taip, žinau… Turime daugybę kulinarijos knygų. Tačiau maniškėje maistas nebūtų labai lietuviškas – joje sudėčiau savo didelę krūvą sukauptų sveikų, neriebių patiekalų, organizmo valymui tinkamų receptų ir pan. Nežinau, kiek žmonių tokia knyga susidomėtų ir ją skaitytų, tačiau man ši tema labai įdomi. Deja, apie sveiką mitybą pati susimąsčiau tik po ligos, supratusi, kad daugiau nieko panašaus patirti nenoriu. Tiesa, čia slypi ir dar vienas dalykas: noriu įrodyti, jog sveikas maistas – skanus maistas!

Pamenu, kai paminėjau vienam pažįstamam, jog kurį laiką nevalgau įvairių kepsnių (tiksliau, atsisakiau kuriam laikui mėsos), jo akys pasidarė didžiulės ir jis paklausė: „Tai kaip tu ištveri valgydama salotas? Kaip tu dar gyva?“ Salotas??? Nesuprantu, iš kur kai kurie šiuolaikiniai žmonės, kurie, atrodytų, turėtų būti apsiskaitę ir išsilavinę, vis dar tiki tokiais kvailais stereotipais, jog be mėsos daugiau nėra ką valgyti? Taigi, noriu įrodyti, jog sveiki patiekalai gali puikiai sudaryti reikiamų maisto medžiagų organizmui racioną tikrai nebadaujant. Be to, netgi draugai mėsėdžiai, apsilankę pas mane, mielai kemša pagamintus patiekalus, ir nė karto neišgirdau klausimo „Kur mano kepsnys?“ arba „Aš numirčiau nuo tokio maisto“. Keičiam nuomones!

Poezija. Nuo ankstyvos vaikystės ir šiam dalykui turėjau talentą. Kalbos visada buvo stiprioji pusė, o taip mėgau rašyti! Tiesą pasakius, tiesiog nuostabus jausmas, kai gali viską išlieti ant popieriaus lapo – tiesiog nebelieka viso streso, neigiamų minčių.

Pati ne kartą esu dalyvavusi poezijos pavasaryje, tad gal tai reiškia, jog tikrai nesu tokia bloga šioje srityje? Tiesa, dabar tai jau kaip ir nustumta šalin ir yra labiau kaip retkarčiais atnaujinamas pomėgis – juk turiu tiek daug darbų: studijavau, dabar užsiėmusi savo firma… Tačiau juk ne veltui sakoma, kad kai nori – viskas įmanoma!

O apie ką rašytumėte Jūs, jeigu Jums būtų pasiūlyta galimybė išleisti savo knygą? Būtų labai įdomu išgirsti!

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyk komentarą