BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Kaip įsteigti įmonę, arba koks žolės ilgis jei ežiuko nueitas kelias lygus asfaltui

Nauja savaitė, nauji darbai, nauji planai. Praeitą savaitę aptarti įmonių pavadinimai privertė „įsėsti“ į kur kas rimtesnį laivą – verslo organizavimo formos pasirinkimą ir įmonės steigimą. Tai man buvo panašus iššūkis, kaip išspręsti mylimos matematikos užduotį (apie ką puikiai kalba straipsnio pavadinimas).

Aišku, pradėjau nuo verslo organizavimo formos pasirinkimo. Nusprendžiau išsiaiškinti, kas ką apie kiekvieną iš jų sako (trumpai tariant – pletkai), kokie pagrindiniai principai ir t.t. Pasirausus po google.lt pasiūlytus rezultatus atradau visai neblogą pusiau reklaminį puslapį, kuriame tikrai ne profesoriaus rašyti, tačiau suprantami ir gana naudingi straipsniukai apie verslo organizavimo formas. Jeigu ir Jums tai aktualu, informaciją rasite čia: www.imonessteigimas.net .

Gana ilgai mąsčiau, ką pasirinkti: Individualią įmonę ar Uždarąją akcinę bendrovę. Vis tik nusprendžiau, kad tupėti mažutėje įmonėje – ne man, todėl pasirinkau įsteigti UAB. Tiesa, su dideliais siekiais ateina ir didelės bėdos: iš kur gauti įstatinį kapitalą? Tai ir buvo ta akimirka, kai supratau, jog įmonės viena niekaip neįsteigsiu. Bet nepasiduosiu! Gerai, tuomet ieškom įmonės steigimo paslaugas teikiančios firmos.

Vėlgi mano pamėgtas google.lt pasiūlė nemenką kiekį rezultatų, tačiau daugiausia iš jų buvo įmonės Finansų sprendimai. Paskaitinėjus sąlygos pasirodė geros: nedidelė kaina, o įmonę įsteigti gali vos per 2 darbo dienas. Ir svarbiausia – nebūtinas įstatinis kapitalas! Nusprendžiau nerašyti el. laiškų ir panačių dalykų, kurie užima nemažai laiko (rašymas, siuntimas, atsakymo laukimas), o imti ir paskambinti. Juk mes ne pusbroliai estai, kad judėtume lėtai! Ėmiau ir paskambinau. Atsiliepė maloni moteris (o gal ir mergina, tačiau tegul tai aiškinasi stipriosios lyties atstovai) vardu Edita. Bendravimas buvo gana malonus, kaip ir tikėjausi, tačiau pagrindinė priežastis, kodėl galėčiau rekomenduoti šią firmą – profesionalumas. Patiko, kad nereikėjo laukti atsakymų į klausimus, kaip dažnai nutinka kur nors paskambinus: „Oi, palaukite, tuoj pažiūrėsiu…“, „Tuoj paklausiu…“ arba „Aš Jums perskambinsiu“. Čia buvo panašu, jog žmogus tiesiog žino ką atsakyti ir tikrai blaiviai bei greitai mąsto.

Viskas atrodo gana paprastai, bet realiai buvo tokių momentų, kad susvyravau – iš kur gauti tuos 10 000Lt įstatiniam kapitalui?.. O ką, jei nepavyks? Gerai, kad pozityvo užtaisas visuomet gyvas manyje, o „ožkiškas“ užsispyrimas neleidžia tupėti ant žemės. Ir kol mano brangioji įmonė steigiama, laikas surasti būstą savo būsimai duonai apgyvendinti – biuro patalpas. Bet apie tai – kitą savaitę. Pailsėkite, būkite produktyvūs ir nesvyruokite savo sprendimuose – juk ne drebulės esam!

Patiko (0)

Rodyk draugams

komentarai (4) | “Kaip įsteigti įmonę, arba koks žolės ilgis jei ežiuko nueitas kelias lygus asfaltui”

 1.   Patalpų paieškos, arba lietuviškų loftų kainų grožybės rašo:

  [...] Jauna verslininkė :) BLOGas.lt internetinis dienoraštis « Kaip įsteigti įmonę, arba koks žolės ilgis jei ežiuko nueitas kelias lygus asfaltui [...]

 2.   Tomas rašo:

  Lina, gal žinai kažką apie mažąsias bendrijas? Jų steigimą?

 3.   Kristijonas rašo:

  Geras straipsnis, smagu perskaityti http://obchoice.com/imoniu-steigimas/

 4.   imoniu steigimas vilniuje rašo:

  Man irgi visada idomu paskaityti apie įmones jų steigimą ir kūrimą, ateity savo steigsiu, o dabar tik domiuosi

Rašyk komentarą