BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Patarimai kaip išsirinkti tinkamą domeną (interneto adresą).

Atsakau į Simo (ir ne tik jo) klausimą – kaip teisingai pasirinkti domeno vardą?

Domeno pasirinkimas tampa vis sunkesne ir sunkesne užduotimi, mat kiekvieną akimirką jų vis daugiau „išgraibstoma“. Jeigu nenorite (ar negalite) pirkti seno domeno (kas labai rekomenduotina specialistų), tuomet patariu sekti šiomis keliomis taisyklėmis renkantis domeną.

Raktažodžiai yra gražūs, bet jie neturi itin svarbios reikšmės. Nesirinkite domeno, kurio pagrindas yra pagrįstas raktiniais žodžiais URL. Jeigu negalite atrasti trumpos, mielos versijos, tuomet rinkitės ką nors šaunaus ir originalaus, ir jeigu galite pritaikyti vieną ar daugiau terminų, Jūs – tikras auksas.

Lengvumas – svarbus faktorius. Nesirinkite domeno, kurio vardą sunku įsiminti ar sudėtinga parašyti. Bus nemažai žmonių, kurie, Jus sutikę ir susidomėję Jūsų paslaugomis, grįžę namo bandys apsilankyti Jūsų internetiniame tinklalapyje, jeigu domeno vardas yra tikrai lengvai įsimenamas ir greitai parašomas. Geriausia rinktis tarp 5 ir 15 simbolių; čia galite sujungti du paprastus skirtingus žodžius (kurie neturi jokių keistų balsių ar reikšmių būdami kartu) ir taip gauti didelės naudos.

Sukurkite prekės ženklą. Nesirinkite kažkokių labai konkrečių raktažodžių, o sukurkite savo prekės ženklą. Kol Jūsų vardas nėra langai.lt ar sportas.lt, kur kas geriau turėti savitą prekės ženklą ir individualumą, ypač, jei norite ir siekiate ilgalaikių rezultatų ir pripažinimo.

Ką rinktis. Pavyzdžiui, jeigu mano tikslas yra internetinės reklamos rinka, dauguma geriausių domenų yra nupirkti, tačiau tam puikiai gali tikti ir tokie adresai:

 • BalticSeo.lt – tinkamas SEO paslaugas teikiančiai įmonei (Domenas jau užregistruotas kažkokios įmonės)
 • Georeklama.lt
 • ReklamaPlius.lt
 • BukRandamas.lt – Tinkamas Google Adwords arba SEO paslaugų įmonei.

Pastarieji kur kas geresni ir lengvesni nei ilgi domenai, kuriuose yra raktažodžiai. Pavyzdžiui:

 • Gera-reklama-internete.lt
 • Reklama-ir-seo-internete.lt
 • O čia pajuokavimui – Seogooglereklamareklamainternetefacebookreklama.lt (tikėtina, kad šitą domeną „tikrai“ įsimins visi Jūsų klientai!)

Taigi, pagrindinį bilietą į sėkmingą domeną sudaro tinkamas prekės ženklas ir lengvai įsimenamas pavadinimas. Sėkmės sukant galvas!

Patiko (0)

Rodyk draugams

komentarai (5) | “Patarimai kaip išsirinkti tinkamą domeną (interneto adresą).”

 1.   Romas rašo:

  Nusipirkau aš sau interneto vardą http://www.dede.lt . Dauguma mane vadina dėdė Romas, bet jis būtų pakankamai ilgas, tai nusprendžiau trumpesni nusipirkti. Gaila, kad teta yra užimtas, žmonai nupirkčiau teta.lt …

 2.   Justina rašo:

  Aš jau antrą dieną galvoju domeno vardą. Čia tikrai yra sunku sugalvoti domeno pavadinimą, kad jis nebūtų Seogooglereklamareklamainternetefacebookreklama.lt :D

 3.   Lina rašo:

  Romai, labai nuotaikingas interneto vardas, manau ilgam prisiminsiu. ;)

  Justina, jau ruošiu straipsniuką apie interneto adresus ir kokius juos rinktis, kokie tipai egzistuoja, kad, kaip rašei, nebūtų Seogooglereklamareklamainternetefacebookreklama.lt :) truputį kantrybės!

 4.   Profesionalios seo paslaugos rašo:

  Įdomus straipsnis. O domenas būtinai turi būti toks, kad būtų iš karto aišku kokias paslaugas įmonė teikia?

 5.   AdWords rašo:

  Kiek teko pastebėti, domenų pavadinimai kartais tikrai neatspindi paslaugų, kurias teikia įmonė. Žinoma, manau aktualiausia pasirinkti tinkamą, aiškų pavadinimą, kad nekiltų neaiškumų.

Rašyk komentarą