BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Kada tai, kas nemokama yra gerai?

Jau senokai pas mus žiaurokai juokaujama, kad šiais laikais „už dyką net į veidą negausi“. Deja, gausi. Tačiau ir malonesnių nemokamų dalykų mūsų gyvenime egzistuoja. Žinoma, čia pat galime pradėti sakyti, kad geriausi dalykai, tokie kaip apkabinimas, bučinys, kito žmogaus šiluma, nuoširdumas, draugiškumas yra visiškai nemokami… Juk buvo nemažai akcijų, kai galėjote gauti nemokamą bučkį arba apkabinimą. Tačiau aš ne apie tai. Būsiu šalta ir materialistė – kiekviena akcija kažką slepia ir turi tam tikrus tikslus.

Tiesa, aš pati džiaugiuosi, kad vis dar egzistuoja nemokami dalykai. Pavyzdžiui, renginiai. Ne kiekvienas žmogus gali leisti sau nusipirkti kad ir 10 litų kainuojantį bilietą, o kultūros reikia visiems. Be to, tai naudinga ne tik žiūrovams, bet ir rengėjams – juk kiek reklamos gaunama tokių renginių metu!

Dar vienas dalykas, kuris man patinka – tai kai kurių parduotuvių organizuojamos akcijos, kai galima ragauti kažkokius naujai atvežtus sausainius, bandeles, kitus patiekalus. Puikiai pamenu, kaip, būdama dar nedidelė mergaitė, nuvažiuodavau į kaimą pas močiutę. Tuomet eidavome į nedidukę parduotuvę, kurios savininkas perkant bet kokius saldumynus visada visiems duodavo paragauti, kad žmogus galėtų įsitikinti, jog perkama prekė yra tikrai šviežia, kad galėtų suprasti, ar nesuklys kažką nusipirkdamas; jeigu vienas sausainis nepatinka, tuomet galbūt labiau patiks kitas? Toks nuoširdumas ir geranoriškumas padėjo sėkmingai klestėti verslui.

Mūsų prekybos centruose vis tik gana retos akcijos, kai kažkas būna nemokamai, o jei ir būna, tai ribotą laiką. Tuo tarpu visai neseniai lankiausi Suomijoje. Ir buvo tikrai labai smagu, kai prekybos centre, einant pro mėsos skyrių, į dailią pintinę buvo padėtos supjaustytos naujos prekės – 3 rūšių kumpis, 2 rūšių dešrelės ir 2 rūšių dešra. Tiesiog paimi šalia padėtą dantų krapštuką ir ragauji, ką nori. Ir taip būna labai dažnai – žmonės gali išbandyti ir, jeigu susidomėjo, įsigyti. Sakyčiau, geras būdas supažindinti pirkėjus su naujomis prekėmis.

Žinoma, nemokamos paslaugos, tokios kaip maisto ragavimas naujuose restoranuose, vyno degustacijos vyninėse arba kai kažką užsisakant pirmą kartą tai suteikiama nemokamai, visada džiugina kiekvieną. Tai geras būdas pritraukti daugiau potencialių klientų ir nudžiuginti jau esamus. O galbūt Jūs įžvelgiate kažką blogo šiose (arba kitokio tipo) akcijose? Ar tikrai viskas, kas nemokama, yra gerai? Spręsti Jums.

Patiko (0)

Rodyk draugams

1 komentaras | “Kada tai, kas nemokama yra gerai?”

  1.   verslo valdymo sistemos rašo:

    Labai geras straipsnis apie tai kas yra nemokamai. Naudinga žinoti kada tai yra gerai.

Rašyk komentarą