BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Įmonės pavadinimo pasirinkimas, arba ko tik lietuvių išmonė negali

Sveiki dar kartą! Prieš savaitę susipažinome, o nuo to laiko jau spėjau įgyvendinti vieną svarbų žingsnį – išsirinkti pavadinimą! Tačiau ko aš tik nemačiau ieškodama – prisijuokiau iki ašarų.

Žinoma, ieškoti įmonės pavadinimų pavyzdžių pradėjau internete (deja, šiais laikais genealiausios idėjos dažnai gimsta būtent ten). Ką gi, pradėjus ieškoti teko tik išpūsti akis ir stebėtis lietuvių sumanumu: nuo gorilų, turinčių partnerius iki auksinių varpų man pasirodė gana. Todėl kad būtų smagiau, nusprendžiau pasidalinti savo atrastomis įdomybėmis su Jumis.

Niekam ne paslaptis, jog visi mėgsta pinigus. Tai atsispindi ir firmų pavadinimuose, kuriuose netrūksta žodžio auksas (ir tikrai ne aš vienintelė manau, kad tai tikrai neturi jokio ryšio su auksiniais javais tautosakoje…): „Auksinis asilas“, „Auksinis varpelis“, „Auksinis paršelis“, „Auksinis bambukas“, „Auksinis gaidelis“ ir oi dar daugelis kitų. Žinoma, pavadinimuose atsispindi ir mūsų senolių praeitis – žemdirbystė: gausu daržovių pavadinimų, belieka užsisodinti lysvę: „Morka“, „Česnakas“. Vėlgi, mėgstamiausias skaičius – trejetas: „Trys anūkai“, „Trys S…“, „Trys dručkiai“ ir kt. Jaučiasi ir rusų įtaka – turime savo lietuviškąjį „KGB“. Argi ne puiku?

Tiesa, yra ir tokių pavadinimų, kurie tikrai netelpa į jokius rėmus. Keletas man labiausiai patikusių ir originaliausių:

„Žiurkėno urvas“ (grožio salonas)

„Zosės teisingumo dvaras“ (teisinės paslaugos)

„Super Petras“

„Gėjus“

„Katastrofa“ (futbolo klubas)

„Molesta“ (verčiant žodį „molest“ iš anglų k., jis reiškia „tvirkinti“)

„Transvesta“

„Temidės žvilgsnis“ (Temidės akys užrištos)

Patikėkite, praskaidrinti nuotaiką pavadinimų tikrai užteko. Deja, juokaudamas ilgai nepagyvensi (kad ir kaip juokas ilgintų gyvenimą), tad teko surimtėti. Išsirinkus įmonės pavadinimą, reikėjo patikrinti, ar jo dar nėra įregistruoto Juridinių asmenų registro centre. Tai padaryti galima čia: www.registrucentras.lt. Mano sugalvoto pavadinimo nebuvo įregistruoto, tad jokių problemų bent šiuo klausimu neiškilo. Įmonės pavadinimo atskleisti kol kas nenoriu, bet patikėkite – apie mane dar išgirsite!

Žinoma, dar vienas svarbus dalykas – domenas, arba kitaip – internetinis adresas. Jeigu Jūsų firmos pavadinimas, tarkim, Solum, tai nejaugi internetinį adresą turėsite saulyte.lt, nes jis vienintelis buvo laisvas? Štai kodėl būtina patikrinti ir tai. Šitai padariau internetiniame tinklalapyje www.domenai.lt.

Kol kas įmonės steigimo pradžia labai sėkminga, tačiau kaip bus toliau? Tai aiškinsiuosi visą šią savaitę, mat atėjo laikas nuspręsti – įmonės steigimu užsiimsiu pati ar paliksiu šį darbą specialistams. Apie tai ir pranešiu jau kitą savaitę. O dabar dar kartą nusišypsokite – juk lietuvių išmonei lygios nėra – ir marš tikrintis savo įmonės vardo!

Patiko (0)

Rodyk draugams

komentarai (2) | “Įmonės pavadinimo pasirinkimas, arba ko tik lietuvių išmonė negali”

  1.   Kaip įsteigti įmonę, arba koks žolės ilgis jei ežiuko nueitas kelias lygus asfaltui rašo:

    [...] Jauna verslininkė :) BLOGas.lt internetinis dienoraštis « Įmonės pavadinimo pasirinkimas, arba ko tik lietuvių išmonė negali [...]

  2.   Smagūs įmonių pavadinimai, arba kodėl Onutė užsiima erotiniais masažais rašo:

    [...] aš niekaip negaliu pamiršti smagiosios lietuvių išmonės. Kai bandžiau išsirinkti pavadinimą savo įmonei, tiek smagumynų prisirinkau, kad nusprendžiau laisvu laiku jų pasidairyti dar. Ir [...]

Rašyk komentarą