BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Geriausios marketingo pusės su Steve Jobs!

Marketingas – dalykas, be kurio negyvuotų joks verslas. Asmeniškai man marketingas visada buvo savotiškas potencialaus kliento auklėjimas. Kai Jūs padedate kam nors suprasti, kaip Jūsų pasiūlymas padės tam asmeniui sutaupyti laiko ar tapti naudingesniu, Jūs sukuriate labai stiprų ryšį.

Reikia pripažinti ir nepamiršti, jog marketingas šiandien turi daugybę kelių: socialinė medija, video, blogai, internetiniai tinklalalpiai, televizija, radijas ir t.t. Ir jis mums svarbus visomis prasmėmis. Žmonės nori būti skatinami ir išmokti kažką naujo kiekvieną dieną. Jeigu Jūsų žinutė gali padėti tai padaryti naudojant marketingo priemones, tuomet Jūs esate stiprus rinkodarininkas.

O dabar apie mūsų (tiksliau, mano) taikinį – Steve Jobs.

Niekas nesuprato tiek, kiek Steve Jobs. Jis labai anksti jau turėjo viziją padėti paprastiems žmonėms kaip mes naudotis visomis kompiuterių galimybėmis tiesiog sėdint namuose. Tai buvo negirdėta koncepcija 1970-aisiais, kai kompiuterių rinką valdė įvairios korporacijos ir verslo elitas. Įdomiausia, kad tuo metu jis neturėjo tiek daug įvairių marketingo būdų, kuriuos mes turime šiandien, 2012 metais. Jis naudojo savo iškalbą, televiziją ir radiją, kad parduotų kompiuterius žmonėms, kurie net nežinojo, jog jiems jie reikalingi. Jis mums visiems nušvietė kelią, kad galėtumėme pakeisti savo gyvenimą per technologijas, kurių jis nematė, tačiau žinojo, jog jos įmanomos.

Steve visada turėjo dovaną tinkamai parodyti kelią ir apšviesti mases painiose technologijose, paversdamas painius terminus į nesudėtingas sąvokas, kad tai būtų visiems suprantama. Jis žinojo, kaip suformuluoti tai, ko žmonės norėjo ir priversti juos jaustis taip, kad „Nesvarbu, kas nutiks, aš privalau tai turėti“.

Internete radau įdomų video, kuriame Steve Jobs pristato vieną iš pirmųjų Mac kompiuterių 1984-aisiais. Jis suprato, jog mūsų mokymas, o ne stengimasis priversti pirkti prekę,  yra kelias sukurti pozityvius įspūdžius. Tai suveikė. Pirmasis Mac kompiuteris buvo vienas geriausiai parduodamų kompiuterių pasaulyje. Jis žinojo, kad geriausia marketingo dalis – tai atskleisti, kas yra užrištame maiše, ir jeigu žmonės tai supras, tuomet jis pakeis pasaulį. Mano nuomone, tai buvo jo mėgstamiausia dalis.

O dabar – video:

Sėkmingų žingsnių marketingo procese!

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyk komentarą