BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Dažniausiai daromos klaidos dovanojant verslo dovanas

Mūsų gyvenimas pilnas gerų akimirkų. Tačiau reikia pripažinti, kad kai pradedame kalbėti apie dovanų pirkimą ir jų dovanojimą, jos gali virsti ne tokiomis puikiomis. Tačiau nepamirškite: žinojimas yra jėga. Taigi prieš keliaudami į parduotuvę apsipirkti, apsvarstykite visus pateiktus variantus ir dažniausiai pasitaikančias klaidas dovanojant verslo dovanas, kad Jūsų geri norai nevirstų didžiausia gyvenimo klaida.

1. Pernelyg brangios dovanos dovanojimas. Žinokite už kokią pinigų sumą dovana yra priimtina.

Padarykite namų darbus prieš pirkdami dovaną, kad būtumėte tikri, jog gavėjas ją priims. Sakoma, kad aukštesnio rango darbe nei Jūs žmonėms verslo dovanos prasideda nuo 20 litų, o direktoriams ir kitiems aukšto rango žmonėms - nuo 75 litų. Žinoma, yra žmonių, kurie dovanų apskritai nepriima, tad sužinokite kaip įmanoma daugiau detalių, kad nepakliūtumėte į nemalonią situaciją.

2. Nežinojimas dovanos gavėjo hobių ar dalykų, kuriems jis teikia pirmenybę.

Paskutinis dalykas, kurį norėtumėte dovanoti - tai kažkas nepatogaus ir nemalonaus, tad įsitikinkite, kad gavėjas šią dovaną priims su malonumu. Jeigu nesate tikras, ar žmogus vartoja alkoholį, tuomet nepirkite viskio butelio. Supraskite ir kultūrinius skirtumus: jeigu žmogus yra iš Indijos, dovanų čekis pavalgyti kepsnių restorane gali būti įžeidžiantis arba parodyti Jūsų neišmanymą ir nesupratingumą kitų kultūrų atžvilgiu.

3. Nuosprendis, kad kiekvienas švenčia Kalėdas. Būkite supratingas tikintiems ir religingiems.

Jeigu religinės pažiūros sulaiko klientą, darbuotoją ar partnerį nuo švenčių šventimo, supraskite tai. Jeigu abejojate savo žiniomis, tuomet tinkamai to paklauskite. Tačiau pasistenkite neįžeisti žmogaus ir jo nesumenkinti dėl religinių pažiūrų.

4. Perdovanojimas (ar tai klaida?). Pamąstykite: perdovanojimas tampa vis labiau priimtinas.

Remiantis Harris Interactive tyrimais, net 78% suaugusiųjų supranta dovanų perdovanojimą kaip priimtiną dalyką. Jeigu turite dovaną, kurios negalite panaudoti, o ji tikrai atrodo gerai, ją padovanoti kažkam nėra jau taip blogai. Tiesiog įsitikinkite, kad jokių ženklų, tokių kaip kortelės su Jūsų vardu, sveikinimai ir pan., nėra palikta ant dovanos. Trumpai tariant, panaikinkite įkalčius, kurie rodo, jog dovana yra perdovanojama. Taip pat būkite tikri, kad žinote, kas Jums tą dovaną padovanojo - būtų tikrai nesmagu, jei žmogus, dovanojęs Jums dovaną, ją gautų atgal.

5. Kažkuris žmogus lieka be dovanos. Pasistenkite nieko nepraleisti dovanodami dovanas.

Jeigu Jūsų klientai pažįsta vieni kitus, tuomet jie gali pasikalbėti tarpusavyje apie fantastiškas dovanas, kurias gavo iš Jūsų (arba negavo). Tas pats patarimas itin svarbus, kai kalbama apie darbuotojus! Sudarykite sąrašą iš anksto. Nesvarbu, kokia gera Jūsų atmintis bebūtų, žinokite, kad labai lengva ką nors praleisti šiame švenčių sumaištyje ir skuboje. Patikėkite, tas žmogus, kuris negaus dovanos, jausis tikrai įskaudintas.

Patiko (0)

Rodyk draugams

komentarai (3) | “Dažniausiai daromos klaidos dovanojant verslo dovanas”

  1.   Ką dovanoti rašo:

    Padovanokit savo verslo partneriams gerąkavos aparatą.

  2.   Milda rašo:

    Aš nesupratu, kodėl žmonės nustojo dovanoti vieni kitiems darbo knygas. Man asmeniškai, gražūs, kokybiškai apiforminti bloknotai turbūt pati geriausia verslo dovana - ji ir praktiška, ir labai naudinga.

  3.   auksiniai papuošalai rašo:

    Visi čia pateikti patarimai išties labai naudingi. Manau prieš dovanojant verslo dovaną svarbiausia yra pasidomėti apie žmogaus pomėgius ir asmenybę. Moterims dar manau tiktų dovanoti auksinius papuošalus. Juk kiekviena moteris jaučiasi laiminga kai kai yra lepinama.

Rašyk komentarą