BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

5 būdai, kaip sukurti idealią verslo idėją

Vienas iš pačių svarbiausių klausimų yra kokį verslą verta pradėti. Toliau pateikiami 5 itin svarbūs principai, kuriuos reikia turėti omenyje, svarstant skirtingas verslo idėjas.

Sunkiausia mano užduotis pradedant verslą ir buvo pačios idėjos paieškos. Aš norėjau kažko aprėpiamo, visuomenės laukiamo ir panašiai. Iš tiesų, tai galvoje sukosi kelis šimtai visokių alternatyvų, kol galų gale esu čia, kur dabar esu. Taigi per savo asmeninius ieškojimus aš supratau, ko ,vis tik reikia, kad pagautum pačią geriausią verslo idėją, vertą viso tavo atsidavimo.

Taigi kas yra ideali idėja? Žinoma, kiekvienas verslus žmogus pateikia skirtingą idealumo apibrėžimą. Tarkime, Google yra nuostabi kompanija jos įkūrėjams, tačiau gali būti visai neįdomi technika ir kompiuteriais nesidomintiems arba tiems, kurie nenori tokio didelio ir sudėtingo verslo aparato.

Dėl šios priežasties, kiekvienas verslininkas savaip apibrėžia idealų verslą. O žemiau pateikiami 5, manyčiau, bendri dėsniai apie tai, kaip surasti tą idėją.

1. Suprask, ko nori tavo klientas.
Tai iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti keista, jog pradedame kalbėti apie klientus, dar neturint verslo idėjos ar pan. Tačiau viskas labai paprasta- tavo klientai ir sukurs tau verslą, todėl be jų nebus nieko. Jeigu tu jau turi verslo idėją -tai šaunu, tačiau nebandyk jos plėtoti, remdamasis savo įžvalga apie tai, ką klientai mėgtų ir ko trokštų. Esmė yra išsiaiškinti, ko jie trokšta iš tikrųjų. Nemaža dalis pradedančiųjų daro šią klaidą ir vėliau skausmingai supranta, jog rinka ir netgi tam tikras segmentas nenori to, kas buvo siūloma. Išleisti daugybę pinigų ir laiko vien tam, kad patikrintum savo manymą nėra pats geriausias ėjimas verslo pasaulyje.

Sakykime, tu dar neturi verslo idėjos ir ieškai jos. Taigi pradėk nuo savo klientų, pabandyk suprasti, ko ji norės. Atlik apklausas, tyrimus, remkis statistika ir šiandieninėmis aktualijomis. Supratimas, ko reikės tavo klientui leidžia verslą pradėti statyti tiesiai ant dešimtuko. Jei tavo produktas iš kart pataikys į kliento lūkesčius, tavo ofiso durys neužsidarys. Štai kas yra ideali verslo idėja.

2. Tai aistra.
Aistros terminas nereiškia, jog klientas turi tapti apsėstu dėl tavo siūlomos prekės ar paslaugos. Tačiau tai daugiau teigiamas ir suinteresuotas kliento požiūris į tai, ką tu darai. O dar labiau svarbu, koks yra tavo požiūris į tai ką tu darai. Yra dažniau taisyklė nei išimtis, jog pirmuosius du metus kiekvieną dieną dirbsi po 15- 18 valandų per parą, tam, kad įgyvendintum savo troškimus ir patenkintum kliento poreikius. Todėl jei tavęs „neveš” tavo paties idėja ir ryte iš lovos nevers, tada geriau tuo ir neužsiimti, nes tai tai tikrai ne ta ideali verslo idėja. Labai rimtai įvertink savo požiūrį, nes bus per daug sunku eikvoti tiek daug energijos, laiko ir pinigų tam, kas nėra itin patrauklu pačiam verslo įkūrėjui. Paprasta, logiška, tačiau dažnai praleidžiama.

3. Suprask savo vietą rinkoje.
Tiesiogiai ar netiesiogiai, tačiau kiekvienas verslas turi savo konkurentus. Pavyzdžiui, paimkime kino teatrus. Tiesioginiai konkurentai - tai nuomos vietos, TV namuose. Tačiau yra ir netiesioginiai konkurentai, kaip boulingas, golfas, dažasvydis ir t.t. Viskas, ką žmonės mėgsta veikti laisvalaikiu gali tapti ir dažniausiai tampa kino teatro netiesioginiais konkurentais.

Kitas dalykas, kai kurios konkurencinės varžybos yra beprasmės. Turime galvoje tuos atvejus, kai rinkai siūloma panaši prekė ar paslauga kaip ir konkurentų tik už mažesnę kainą. Tačiau jei konkurentas rinkoje seniau, jis gali taip sumažinti savo kainą (turėti iš ko tą daryti), jog tu nebegalėsi mažinti už jį daugiau. Tokios kainos mažinimo taktikos tikrai nepadės statyti verslo. Turi žinoti, ką konkurentas pasirengęs daryti, jog tave išmestų iš rinkos.

4. Pinigų srautai.
Daugybė pradedančiųjų verslininkų ateina į rinką su gerom idėjom, bet dažnai menku supratimu, kiek kainuos tą idėja ne tik įgyvendinti bet ir palaikyti ir dar ne bet kokią, o konkurencingą. Daugelis teisingai paskaičiuoja pirminius kaštus, tačiau pamiršta pakankamai investuoti į marketingą (kas yra labai brangus, bet reikalingas atributas). Dažnai nepakankamai įvertina ir žmogiškųjų resursų darbą- tai ne tik atlyginimai, bet ir įvairūs mokesčiai valstybei. Dar svarbiau yra sugebėti paskaičiuoti, ar tavo verslas yra pajėgus susidoroti ir su labai greit ateinančių sąskaitų srautu- internetas, telefonai, IT aptarnavimo paslaugos, vanduo, elektra, santechnika ir t.t. Galų gale, ir patalpų nuoma būna ne iš pigiausių, todėl idealu, kai pinigų srautai, generuojami pakankamai greitai, kad spėtų apmokėti visų kaštų sumą.

5, tai Tu.
Suprask pas save. Labai svarbu suvokti, kur yra tavo stipriosios ir silpnosios vietos. Įsisąmonink, ar tu pajėgus ir pasiruošęs visiem iššūkiams, kurie labai greit ir pradžių gali nusodinti ant žemės. Negalvok, jog darbas sau ir nuosavas verslas- tai lengvas ir garantuotas dalykas. Dažniau tai sunkesnė ir daug daugiau pastangų, energijos, pinigų reikalaujanti veikla nei , tarkim, valstybinis sektorius. Taigi pagalvok, kiek toli gali eiti.

Dar daugiau, svarbu suprasti save dar ir dėl tavo gyvenimo stiliaus. Kiek tu sugebi patenkinti savo poreikius? Ar tu tik negalvoji, jog verslas tau nuo pirmos dienos neš didžiules pajamas? Nes to tikrai nebus… Kitas dalykas, ar tu sugebi atskirti asmeninius finansinius rodiklius ir savo verslo. Atskirk tai, nes tai du skirtingi pasauliai.

Nesvarbu, kokiame lygyje tu dabar esi, tačiau šie penki punktai gali iš ties labai praversti.

Straipsnio remėjas: finansų patarėjo įmonė Finansų sprendimai, teikianti įmonės steigimo, verslo plano rašymo ir buhalterinės apskaitos paslaugas Vilniuje, Kaune ir internetu visoje Lietuvoje.

Patiko (0)

Rodyk draugams

komentarai (3) | “5 būdai, kaip sukurti idealią verslo idėją”

  1.   Įmonių steigimai rašo:

    Raskite žmonių, kurie jums padės įsteigti įmonę be vargo :)

  2.   Buhaltere rašo:

    šiais laikais tikrai nesunku rasti žmonių ar įmonių, kurios be vargo įsteigia įmonę vos per keletą valandų.

  3.   imones steigimas rašo:

    Labai geri patarimai, jeigu galvoje sukasi mintys ir planai apie įmonės įkūrimą. Nes šiai dienai verslų ir įmonių yra labai daug, todėl reikia gerai apgalvoti, kuo ketini užsiimti. O sugalvojus gerą idėją jau galima pradėti tvarkyti visus formalumus.

Rašyk komentarą